St Antoine House and locality
Contact us
Lezignan - Corbičres    
St Just Vines Garrigue

Lezignan Corbičres leży, podobnie jak Saint Antoine, w departamencie Aude, w regionie Langwedocja-Roussillon, w południowej Francji. Rejon ten tworzy kwadrat pomiędzy miastami Carcassonne, Narbonne, Perpignan i Quillan.

To jeden z najsłabiej zaludnionych regionów Francji, to tutaj znajdziesz prawdziwą, wiejską Francję.

Klimat jest śródziemnomorski, dni są słoneczne z delikatnymi podmuchami bryzy. Z rzadko wiejącym wilgotnym wiatrem, jest to jeden z najmniej deszczowych regionów we Francji.

Roślinność w tym rejonie jest w zdecydowanej większości niska i krzaczasta, więc większość to zarośla i ogromne ilości pachnących ziół takich jak tymianek, rozmaryn, lawenda i inne. Z drzewostanu dominują niskopienne sosny i dąb zielony (tak, ten pod którym można znaleźć trufle!)

Jest to rejon pełen różnorodnego, odmiennego krajobrazu - na północy głębokie lasy z Montagne Noire, niewiele kilometrów dalej złote plaże Morza Śródziemnego, kawałek dalej hiszpańskie Pireneje, a następnie na południu przy ujściu rzeki Aude jaskinie i wąwozy.

A rejon jest niesamowicie bogaty w historię – kaplice romańskie, ogromny klasztor cystersów Abbeys oraz imponujące zamki Katarów z twierdzą Carcassonne na czele. Oglądając twierdze i zamki umiejscowione na majestatycznych skałach można dostać zawrotu głowy, jak np. Quéribus, Puilarens i Peyrepeteuse.

Nie zapominajmy, że Corbičres słynie z doskonałych win. W 1985 roku Corbičres otrzymało prawo ich oznaczenie znakiem AOC potwierdzającym najwyższą jakość. 2.500 producentów wina korzysta z ciepła i specyficznego jałowego klimatu, które zapewniają doskonałe warunki dla dojrzewania winogron, głównie Grenache, Syrah, Mourdčve, Carignan i Cinsault.

Rejon ten jest uważany za źródło francuskiego winiarstwa, bo tutaj starożytni Rzymianie sadzili pierwsze winorośle – tak twierdzą producenci wina z tych okolic. Od nich sztuka pielęgnacji winorośli przenosiła się na starożytną Galię. Podsumowując, Corbičres zaprasza do spędzenia wakacji lub kilku atrakcyjnych dni w tym pięknym regionie . Obiecujemy Ci niezapomniany pobyt.

Miejsca do zwiedzania

Lezignan – Corbieres: Bizanet: Narbonne: Zamki Katarów: Carcassonne: Opactwo Fontfroide: Plaże: Krajobraz

@ LesCorbières.com 2011